خرید پتاسیم کلرید

پتاسیم کلراید یک ماده پر کاربرد در صنایع مختلف مانند کود و داروسازی و خوراک دام و ساخت صابون ضد یخ و خاموش کننده آتش و غیره استفاده میشود. شرکت بیسموت ارائه دهنده پتاسیم کلراید ایرانی و ازبک و دیگر برند ها است. برای خرید و اطلاع از قیمت روز با ما تماس بگیرید.

” color=”blue” size=”lg” align=”center” i_icon_fontawesome=”fas fa-phone” add_icon=”true” link=”url:tel%3A۰۹۹۲۳۷۷۵۹۰۷“]
خرید پتاسیم کلراید ارزان

قیمت حدودی : سیزده هزار تومن

برای دریافت جزییات بیشتر با ما تماس بگیرید.

” color=”blue” align=”center” i_icon_fontawesome=”fas fa-phone” add_icon=”true” link=”url:tel%3A۰۹۹۲۳۷۷۵۹۰۷“]

موجودی انبار : 10 تن

کود پتاسیم کلرید

پتاسیم کلرید چیست؟

کلرید پتاسیم یک نمک یونی با فرمول مولکولی KCl است و دارای کاتیون پتاسیم و آنیون کلرید به نسبت یک به یک است که دارای ظاهری کریستالی و بی بو است و به راحتی در آب حل میشود. معمولا خرید کود کلرید پتاسیم برای صنعت کشاورزی زیاد است که برای تولید کود به کار میرود که به عنوان مکمل برای خاک برای جبران کمبود پتاسیم به کار میرود.

فروش انواع این ماده

این نمک پتاسیم در بازار ایران دارای انواع مختلفی مانند خوراکی و صنعتی است که در زیر دو نمونه رایج آن را برای شما توضیح داده ایم.

خرید پتاسیم کلرید ازبک

پتاسیم کلراید ازبک صورتی رنگ است و نسبت به ایرانی ارزان تر است

خرید پتاسیم کلراید صنعتی ایرانی

جنس ایرانی این ماده دارای کیفیت و خلوص بالاتری است و سفید رنگ است که میتوانید برای دریافت آنالیز با ما تماس بگیرید

آنالیز و فروش KCL

ارسال

تمام مواد شیمیایی موجود در شرکت بیسموت به تمام نقاط کشور ارسال میشود و مشکلی از این بابت وجود ندارد همجین برای فروش پتاسیم کلرید تبریز و در شهر های دیگر مشکلی وجود ندارد.

تضمین کیفیت

این ماده و دیگر مواد شیمیایی را میتوانید با تضمین اصالت و کیفیت ماده شیمیایی ارائه میشود و به فروش میرسد.

 

پتاسیم کلرید یکی از انواع نمک‌هایی است که با فرمول KCL شناخته می‌شود. این نمک در برخی صنایع به میزان زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه علاوه بر معرفی و گفتن کاربردهای این نمک، به 7 نکته مهم در خرید پتاسیم کلرید هم اشاره می‌کنیم. اگر دوست دارید که خرید خود را با آگاهی و دانش انجام دهید، حتما این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

خرید پتاسیم کلرید و کاربردهای آن

یکی از سوالاتی که برای خیلی‌ها پیش می‌آید این است که هدف از خرید پتاسیم کلرید چیست و این نمک چه کاربردهایی دارد؟ پتاسیم کلرید در صنایع غذایی و همچنین دارویی کاربرد زیادی دارد که در ادامه چند نمونه از کاربردهای آن را ذکر کرد‌ه‌ایم:

 • تقویت کننده یا تشدید کننده طعم
 • مکمل غذایی
 • طعم دهنده
 • عامل کنترل میزان پی‌اچ
 • تثبیت کننده
 • غلیظ کننده

 

یکی دیگر از کاربردهای خرید پتاسیم کلرید این است که می‌توان از آن به جای نمک سدیم کلرید استفاده کرد. به این دلیل که سدیم کلرید برای کسانی که فشار خون بالا دارند خوب نیست، بنابراین جایگزین خوب برای آن نمک پتاسیم کلرید است که خطری برای فشار خون ندارد. لازم به ذکر است که نمک پتاسیم کلرید، درست همان کاری را انجام می‌دهد که سدیم کلرید می‌کند. در ادامه لیست برخی از مواد غذایی که می‌توان در آن‌ها از پتاسیم کلرید استفاده کرد را ذکر کرده‌ایم:

 • غذای کودکان
 • سس
 • سوپ
 • غذاهای یخ‌زده
 • میان وعده‌هایی مانند چیپس
 • نوشیدنی‌های ورزشی
 • محصولات گوشتی
 • و غیره

به غیر از مواردی که در بالا گفتیم، خرید پتاسیم کلرید و استفاده از آن در صنایع غذایی می‌تواند باعث محافظت در برابر میکروب‌ها، اصلاح پروتئین، ماندگاری بیشتر و غیره باشد. لازم به ذکر است که استفاده از نمک پتاسیم کلرید باید به اندازه باشد؛ چرا که استفاده بیش از حد از آن باعث ایجاد عوارض جدی برای سلامتی می‌شود.

خرید پتاسیم کلرید برای صنایع دارویی و کشاورزی

همان‌طور که در بالا هم اشاره کردیم، از نمک پتاسیم کلرید می‌توان در صنایع دارویی هم استفاده کرد. حالا سوالی که پیش می‌آید این است که چه استفاده‌هایی می‌توان از این نمک در صنایع دارویی و کشاورزی داشت؟ در کشاورزی خرید پتاسیم کلرید را برای کوددهی انجام می‌دهند و به عبارتی می‌توان گفت که به عنوان کود کشاورزی به وفور از آن استفاده می‌شود.

لازم به ذکر است که گیاهان به این نمک مهم برای رشد و ادامه حیات نیاز دارند. بنابراین همیشه در کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صنایع دارویی هم از این نمک در مایعات دیالیزی استفاده می‌شود. در واقع خرید پتاسیم کلرید برای ایجاد تعادل در الکترولیت‌های بدن در حین دیالیز انجام می‌شود.

7 نکته مهم درباره خرید پتاسیم کلرید

 1. با افزایش دما میزان حلالیت این نمک در آب بیشتر می‌شود.
 2. به صورت کریستال شکل و با رنگ سفید است که گاهی هم بی‌رنگ شیشه‌ای یا صورتی رنگ هم می‌تواند باشد.
 3. در صنعت نفت و گاز هم کاربرد دارد.
 4. خلوص آن 99 درصد است.
 5. با نام‌های کلرید پتاسیم یا پتاسیم کلراید هم شناخته می‌شود.
 6. دمای ذوب آن 771 درجه سانتی گراد است.
 7. حالت آن در دمای اتاق به شکل جامد (S) است.

ساختار شیمیایی پتاسیم کلرید

شاید شما هم از آن دسته افراد باشید که همیشه خرید پتاسیم کلرید را انجام می‌دهید ولی دقیقا نمی‌دانید که چه ساختار شیمیایی دارد. به طور کلی اشاره کردیم که فرمول شیمیایی این نمک، KCL است. یعنی این‌که از ترکیب دو عنصر پتاسیم و کلر تشکیل می‌شود. نماد این دو عنصر به ترتیب K و CL است. اگر با شیمی آشنا باشید، پس می‌دانید که بعضی از عنصرها الکترون لایه آخر خود را از دست می‌دهند و بعضی دیگر از عناصر این الکترون را دریافت می‌کنند.

این داد و ستد الکترون‌ها دقیقا در بین دو عنصر پتاسیم و کلر رخ می‌دهد. در ترکیب پتاسیم کلرید، عنصر پتاسیم(K) الکترون خود را از دست می‌دهد و عنصر کلر(CL) آن را دریافت می‌کند. به این ترتیب ترکیبی بین این دو برقرار می‌شود که نتیجه آن نمک پتاسیم کلرید خواهد بود. جالب است بدانید که این نمک برای اولین بار توسط شخصی به نام Davy کشف شد. پتاسیم که یکی از عناصر تشکیل دهنده این نمک است، حدود 2.4 درصد وزن پوسته زمین را به خود اختصاص داده است. همچنین در بین عناصر فراوان در سطح زمین، رتبه 7 را دارد.

لازم به ذکر است که برای به دست آوردن عنصر پتاسیم از کانی‌ها استفاده می‌شود که این کار بسیار سخت است. به این دلیل که کانی‌ها خاصیت نامحلولی دارند. بنابراین روش بهتر برای به دست آوردن پتاسیم، استفاده از موادمعدنی دریاها است. موادمعدنی که در دریا ته نشین شده‌اند، می‌توانند بهترین منبع برای به دست آوردن عنصر پتاسیم باشند.

خرید پتاسیم کلرید و انواع آن

برای خرید پتاسیم کلرید انواع مختلفی وجود دارد که بیشترین میزان فروش در بازار به نوع گرانول درشت تعلق دارد. گرانول درشت، اندازه درشتی دارد و 70 درصد فروش بازار را به خود اختصاص داده است. همچنین در رتبه دوم، نوع اندازه استاندارد قرار دارد که خیلی در بازار مورد توجه خریداران قرار نمی‌گیرد. از این نوع بیشتر در کودهای شیمیایی برای رشد بیشتر گیاهان استفاده می‌شود. نوع سوم نمک پتاسیم کلرید، محلول است که در حال حاضر در کودهای شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سخن آخر

در این مطلب به بررسی کامل نمک پتاسیم کلرید پرداختیم و اشاره کردیم که در بسیاری از صنایع از جمله دارویی و غذایی کاربرد دارد. آیا این را هم می‌دانستید که خرید پتاسیم کلرید برای درمان بعضی از بیماری‌ها هم می‌تواند مفید باشد؟ البته در همین مطلب هم اشاره‌ای به این موضوع داشتیم که در صنایع دارویی هم کاربرد دارد اما به صورت مستقیم اسمی از بیماری خاصی نبردیم.

به هر حال یکی از خواص درمانی پتاسیم کلرید، هیپوکالیما است. افرادی که به این بیماری دچار هستند کمتر از حد نرمال در سلول‌های بدنشان، پتاسیم وجود دارد. یعنی دچار کمبود پتاسیم هستند. بنابراین برای رفع این کمبود از پتاسیم کلرید استفاده می‌شود. شاید از خودتان سوال کنید که وجود پتاسیم چه اهمیتی برای سلول دارد؟ برای این‌که سلول‌های بدن بتوانند درست به وظایف خود عمل کنند، به پتاسیم نیاز دارند و کمبود این عنصر می‌تواند مشکلاتی برای فرد ایجاد کند.

 

0/5 (0 نظر)